Prawnicy Kancelarii

Radca prawny dr Karolina Janiec-Janowska


 • E-mail: k.janiec-janowska@locuslege.pl
 • dokument pełnomocnictwa: pełnomocnictwo.pdf

 • Chciała zostać nauczycielem, architektem wnętrz, dziennikarką sportową... Została prawnikiem. Z przekonania, wyboru i powołania. Pisząc pracę maturalną z języka polskiego na temat: "Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać", za którą zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez "Życie Warszawy", zdefiniowała swój zawodowy los - pomaga rozwiązywać problemy tym, którzy nie wybierają sytuacji, ale muszą jej sprostać.
 • Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ich zwieńczeniem było uzyskanie w 2009 roku stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Jej rozprawa doktorska poświęcona tematyce dochodzenia roszczeń przedawnionych w polskim prawie cywilnym była wynikiem połączenia zamiłowania do teorii i filozofii prawa, wiedzy teoretycznej i doświadczeń z wykonywanej nieprzerwanie od 2003 roku pracy w trójmiejskich kancelariach prawniczych.
 • W latach 2004 - 2008 odbyła aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Egzamin radcowski zdała z bardzo dobrymi wynikami i została wpisana na listę radców prawnych pod numerem GD-1832. Praktykę w zawodzie radcy prawnego rozpoczęła niezwłocznie po uzyskaniu uprawnień do wykonywania tego zawodu.
 • Od lipca 2009 roku prowadzi własną kancelarię.
 • Specjalizuje się przede wszystkim w prawie ubezpieczeń majątkowych (zwłaszcza komunikacyjnych), prawie cywilnym, rodzinnym, spadkowym, a także prawie gospodarczym i prawie spółek handlowych. Doradza przedsiębiorcom i osobom fizycznym. Zapewnia zarówno stałą obsługę prawną, jak i służy doraźną pomocą podmiotom profesjonalnym i klientom indywidualnym.
 • Na co dzień oddana pracy w kancelarii. Empatyczna i pragmatyczna, z sercem i zaangażowaniem podchodzi do powierzanych jej spraw. Prywatnie pozostaje wierna swoim emocjom, pasjom i marzeniom. W drodze z sądu do kancelarii odwiedza sklepy wnętrzarskie, w wolnych chwilach ogląda mecze piłki nożnej, a występując w roli patrona, szkoli kolejnych aplikantów radcowskich, z których jest bardzo dumna!

  "Jeśli znaleźliście się Państwo w sytuacji, której nie wybieraliście, ale której trzeba sprostać - zapraszam do skorzystania z mojej pomocy!"
                                                                                                           Karolina Janiec - Janowska


 • Kancelaria Radcy Prawnego Locus Lege
  dr Karolina Janiec-Janowska
  Ul. Świerkowa 38/3, 81-526 Gdynia Orłowo
  NIP: 5861952294
  Rachunek bankowy: 26 1750 0012 0000 0000 2722 1618